Novinky

29.03.2021 Živý stream z Přírodovědné stanice

Na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=RjbXgPjeRMc můžete sledovat přímý přenos a my vás průběžně provedeme celou Přírodovědnou stanicí. Momentálně můžete sledovat terárium s Krajtou kobercovou. Děkujeme tímto společnosti Vejnet.cz, s.r.o. za poskytnutí přenosu.

22.03.2021 Nový hadí přírůstek ve stanici

Na Přírodovědné stanici máme další přírůstek do naší hadí rodiny. Tento druh hada je Krajta zelená (Morelia Viridis) původem v Severní Austráli, Nové Guinei a přilehlých ostrovech. Žije převážne stromovým způsobem života, živí se drobnými savci, ptáky a obojživelníky. V dospělosti dorůstá do velikosti 150 - 200 cm. Mláďata tohoto druhu krajty jsou po vylíhnutí zbarvena pestře žlutě nebo cihlově červeně, v průběhu růstu do dospělosti změní své zbarvení na listově zelenou. Mezi chovateli jsou proslulé svou agresivní povahou a dlouhými zuby. Naše krajta se narodila 20. 9. 2017 a na stanici je od 18. 3. 2021. Fotky krajty najdete v naši fotogalerii na webových stránkách.

Město Karviná

Středisko volného času
Juventus, Karviná

je příspěvkovou organizací zřizovanou statutárním městem Karviná.

VÝZVA - DÁŠ TO!

07.04.2021 Na měsíc duben 2021 vyhlašujeme pro širokou veřejnost výzvu DÁŠ TO!  Tento měsíc bychom měli zvládnout ujít či uběhnout 100 km. Není to moc, ale i to nám může pomoci k lepší kondici, pohybové aktivitě, a hlavně k dobré náladě. Budeme rádi, když své průběžné výsledky budete s námi sdílet na našem FB. A jakým způsobem můžeš zjistit svůj počet kroků za den? Jako krokoměr můžeš použít chytré hodinky, fit náramky nebo nejrůznější aplikace ve svém telefonu (například Google fit a další). Vyběhni, projdi se a zaznamenej svou trasu. Po dokončení nám zašli screenshot z aplikace nebo fotku jako důkaz do komentářů.