Novinky

29.03.2021 Živý stream z Přírodovědné stanice

Na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=1XQcTrPkgUc můžete sledovat přímý přenos a my vás průběžně provedeme celou Přírodovědnou stanicí. Momentálně můžete sledovat terárium s Krajtou kobercovou. Děkujeme tímto společnosti Vejnet.cz, s.r.o. za poskytnutí přenosu.

22.03.2021 Nový hadí přírůstek ve stanici

Na Přírodovědné stanici máme další přírůstek do naší hadí rodiny. Tento druh hada je Krajta zelená (Morelia Viridis) původem v Severní Austráli, Nové Guinei a přilehlých ostrovech. Žije převážne stromovým způsobem života, živí se drobnými savci, ptáky a obojživelníky. V dospělosti dorůstá do velikosti 150 - 200 cm. Mláďata tohoto druhu krajty jsou po vylíhnutí zbarvena pestře žlutě nebo cihlově červeně, v průběhu růstu do dospělosti změní své zbarvení na listově zelenou. Mezi chovateli jsou proslulé svou agresivní povahou a dlouhými zuby. Naše krajta se narodila 20. 9. 2017 a na stanici je od 18. 3. 2021. Fotky krajty najdete v naši fotogalerii na webových stránkách.

Město Karviná

Středisko volného času
Juventus, Karviná

je příspěvkovou organizací zřizovanou statutárním městem Karviná.

Jak cvičit pozdrav slunce?

01.04.2021

K jógové výzvě přikládáme krátké video, jak cvičit pozdrav slunci. Dynamická jógová sestava, zahrnující několik samostatných pozic. Plynule v souladu s dechem přecházíme z jedné pozice do druhé. Pozdrav slunci je vhodné cvičit ráno, ale prospěje vám i během dne. Po cvičení je vhodné lehnout si do pozice mrtvoly a chvíli odpočívat. Sestavou si výborně protáhnete celé tělo a dodáte energii. Pozdrav slunci působí proti celé řadě nemocí. Pomáhá předcházet civilizačním chorobám a posiluje imunitu. Tak s chutí do toho! Tuto sestavu můžete opakovat víckrát. Vždy na jednu i druhou stranu.