Novinky

29.03.2021 Živý stream z Přírodovědné stanice

Na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=1XQcTrPkgUc můžete sledovat přímý přenos a my vás průběžně provedeme celou Přírodovědnou stanicí. Momentálně můžete sledovat terárium s Krajtou kobercovou. Děkujeme tímto společnosti Vejnet.cz, s.r.o. za poskytnutí přenosu.

22.03.2021 Nový hadí přírůstek ve stanici

Na Přírodovědné stanici máme další přírůstek do naší hadí rodiny. Tento druh hada je Krajta zelená (Morelia Viridis) původem v Severní Austráli, Nové Guinei a přilehlých ostrovech. Žije převážne stromovým způsobem života, živí se drobnými savci, ptáky a obojživelníky. V dospělosti dorůstá do velikosti 150 - 200 cm. Mláďata tohoto druhu krajty jsou po vylíhnutí zbarvena pestře žlutě nebo cihlově červeně, v průběhu růstu do dospělosti změní své zbarvení na listově zelenou. Mezi chovateli jsou proslulé svou agresivní povahou a dlouhými zuby. Naše krajta se narodila 20. 9. 2017 a na stanici je od 18. 3. 2021. Fotky krajty najdete v naši fotogalerii na webových stránkách.

Město Karviná

Středisko volného času
Juventus, Karviná

je příspěvkovou organizací zřizovanou statutárním městem Karviná.

Rekonstrukce teraristiky v Přírodovědné stanici

17.02.2021 Na přelomu roku 2020/2021 došlo v Přírodovědné stanici ke kompletní rekontrukci teraristiky. Instalovaly se nové elektrické rozvody, opravily se omítky a vymalovala se celá místnost. Mimo toho došlo i ke kompletní rekonstrukci téměř všech zastaralých terárií, která už byly po mnoha letech provozu ve špatném stavu.
Na konci roku 2020 jsme darem získali nové přírůstky v podobě páru krajt kobercových pocházejících původně z Autrálie. V letošním roce očekáváme i odchov malých krajtiček. Podařilo se i úspěšně rozmnožit kudlanky druhu Sphondomantis lineola a několik druhů švábů, které používáme především pro krmení našich ještěrů a dravého hmyzu.