Novinky

22.03.2021 Nový hadí přírůstek ve stanici

Na Přírodovědné stanici máme další přírůstek do naší hadí rodiny. Tento druh hada je Krajta zelená (Morelia Viridis) původem v Severní Austráli, Nové Guinei a přilehlých ostrovech. Žije převážne stromovým způsobem života, živí se drobnými savci, ptáky a obojživelníky. V dospělosti dorůstá do velikosti 150 - 200 cm. Mláďata tohoto druhu krajty jsou po vylíhnutí zbarvena pestře žlutě nebo cihlově červeně, v průběhu růstu do dospělosti změní své zbarvení na listově zelenou. Mezi chovateli jsou proslulé svou agresivní povahou a dlouhými zuby. Naše krajta se narodila 20. 9. 2017 a na stanici je od 18. 3. 2021. Fotky krajty najdete v naši fotogalerii na webových stránkách.

Město Karviná

Středisko volného času
Juventus, Karviná

je příspěvkovou organizací zřizovanou statutárním městem Karviná.

26. a 27. 9. 2020 proběhl v Olomouci Národní pohár v karate

02.10.2020

Karatisté podali skvělé výkony. Pěkné zápasy se podařili především Martinu Feifičovi, kategorie junior do 68 kg, který podlehl až v zápase o třetí místo a skončil tedy celkově pátý. Kristýna i Danek závodili v katách i kumite, kde se taktéž prezentovali velmi povedenými výkony.
Výsledky Národního poháru:
1. místo kata tým muži (Bednarz, Blatoň a Feifič),
3. místo kumite muži do 67 kg,
5. místo kumite junioři do 68 kg,
5. místo kata muži U21.
Dalšího hezkého výsledku se podařilo dosáhnout našim mladým závodníkům, v kategorii žactvo. Na nominačním turnaji v Olomouci získali 1. místo v kata týmu starších žáků.
Gratulujeme!!!