Novinky

29.05.2018 Koncertní sbor poletí soutěžit do Tokia!

Dnes jsme dostali čerstvou zprávu. Koncertní sbor se dostal mezi finalisty, kteří v červenci budou soutěžit na Mezinárodní sborové soutěži v Tokiu. Porota vybírala mezi 137 přihlášenými sbory. Koncertní sbor se přihlásil do kategorie tak zvaných mládežnických sborů (Youth choirs) a do kateogorie současné hudby (Contemporary). S příhláškou si porota soutěže vyžádala i nahrávky jednotlivých sborů, ze kterých potom vybírala ty, kteří se utkají ve finálovém kole soutěže v Tokiu. Do kategorie Youth se přitom přihlásilo 34 těles, ze kterých porota vybrala 12 sborů, do kategorie Contemporary dokonce 46 sborů, ze kterých porota vybrala jen 8. Už to, že Koncertní sbor prošel tak přísným sítem, je obrovský úspěch. Už teď se určitě můžete těšit na předodletovou generálku. A my se mezitím pustíme do práce. Sayonara! autor: Dominika Škrabalová

Krajské středisko volného času
Juventus, Karviná

je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Taekwondo WTF

První trénink proběhne 18. 9. 2017 od 18.00 hodin v Juventusu.
TAEKWONDO je tradiční korejské bojové umění, jehož kořeny sahají až do dob před dvěmi tisíci lety. V současné době bývá spojováno spíše s moderní sportovní disciplínou, prezentovanou na všech sportovních úrovních včetně olympiády. Dnešní podoba taekwonda má své počátky v 50. letech 20. století, kdy byly sjednoceny a zaznamenány základní pohyby a výcvikové kurzy. Ve stejné době také vznikla pravidla pro soutěžní zápasy. Hlavním rysem TAEKWONDO je volný plnokontaktní boj dvou soupeřů s použitím povolených technik rukou a nohou.
Začátečníci trénují pouze pondělí a čtvrtky.
Taekwondo je moderní sport a lze ho cvičit jak rekreačně, tak i výkonnostně. Je vhodný pro cvičence jakéhokoliv věku, to znamená pro děti i dospělé.
Na začátku nepotřebujete žádné drahé vybavení. Stačí vám tepláky a tričko (cvičíme bosky). Později si můžete zakoupit dobok (cvičební úbor) a chrániče. Veškeré potřebné chrániče na trénincích samozřejmě půjčujeme.
Náš klub se hlavně zaměřuje na KYORUGI (nácvik sportovního zápasu), pokročilí cvičenci se učí tradiční techniky, přerážecí techniky, sestavy a základy sebeobrany.
Odkaz na naše www stránky : Taekwondo WTF Karviná

Kód 170215
Název Taekwondo WTF
Místo konání KSVČ Juventus, Karviná, Hlavní budova
Hlavní vedoucí Karolína Flašková
Věková skupina 7-30 let
V ceně zahrnuto zápisné
Cena 1. pololetí 650,- Kč
Cena 2. pololetí 650,- Kč
Datum zahájení 18.09.2017
Datum ukončení 15.06.2018
Dny konání ČT 18:00-20:00, PO 18:00-20:00, ST 18:00-20:00
Volná místa 1.pololetí volno
Volná místa 2.pololetí volno