Novinky

Krajské středisko volného času
Juventus, Karviná

je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Nerf X team v Krajském kole NerfLigy

26.11.2018

V sobotu 24. 11. 2018 se ve středisku volného času Bruntál uskutečnilo Krajské postupové kolo NerfLigy České republiky. V tomto postupovém kole hrálo 13 herních týmů. V mladší kategorii (do 13 let) 5 herních týmů a v kategorii starší (od 13 ti let) 13 týmů z Bruntálu, Karviné, Kopřivnice a Ostravy.
Tyto týmy postoupily do krajského kola po vítězství v místním kole. Cílem všech bylo získat umístění na prvních místech s možností postoupit až do finále na republikové kolo NerfLigy.
Mladší družstva byly rozděleny do čtyř základních skupin, z kterých dva vítězové postoupili do semifinále play off. Starší družstva hrály v jedné skupině systémem každý s každým. Karvinou reprezentovali 4 mladší herní družstva a 1 starší herní družstvo.
Našim karvinským družstvům se podařilo probojovat až do semifinále play off, kdy buď vyhrály svou základní skupinu nebo byly na druhém místě. Nakonec se podařilo probojovat na postup do finále na republikové kolo NerfLigy a získat tak i zlato v krajské soutěže v mladší kategorii hernímu týmu „Košťáci“ ( Reicher Rastislav, Klopec Richard a Ludvik Patrik). Starší tým „Rebelové“ (Stuchlík Jan, Wendzel Jakub a Rigo Tomáš) skončili na třetím místě a získali bronzovou medaili, bohužel však do finále republikového kola NERFLigy nepostupují, postup jim utekl o jedno místo.
Děkujeme za účast i ostatním karvinským týmům „ Draků“ (Drien Tomáš, Firla Tobiáš a Kovařík Tomáš), „Kokosákům“ (Nastulczyk Martin, Klopec Vašek a Hudziec Roman) a samozřejmě i „Hraničářům“ (Kacz Dominik, Dičík Karel a Kudělovi Patrikovi). Tyto týmy hráli s plným nasazením, fair play a jistě o nich určitě ještě uslyšíme.
Napsal: Zdeněk Uriček
Vítězům gratulujeme!