Novinky

01.02.2019 Nerf X team bodoval v republikovém kole Nerf ligy

Dvě družstva Nerf X teamu se zúčastnily republikového finále v Ivančících. Mladší kategorii reprezentoval tým Košťáci: Richard Klopec, Rastislav Reicher a Tomáš Drien. Kluci byli velmi úspěšní a získali 2. místo. Kategorii starší zastupoval tým Rebelové ve složení: Jakub Wendzel, Jan Veneny, Jan Stuchlík. Chlapci, kteří hrají pár měsíců obsadili v republikovém finále 4. místo. Gratulujeme!

02.01.2019 V lednu zahajujeme balet

Zájemci o balet můžou přijít každou středu od 16:00 hodin do Juventusu. Trénujeme hodinu týdně.

02.01.2019 Moderní tanec

Zájemci o moderní tanec můžou přijít každé úterý a čtvrtky. Trénujeme od 15:30 do 17:00 hodin v Juventusu. Pojďte zkusit něco nového!

Krajské středisko volného času
Juventus, Karviná

je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Ohlédnutí za Jantary

29.05.2018 Určitě víte, že nominace na Cenu Jantar v kategorii Hudební těleso roku proměnil Permoník ve výhru. Přinášíme malé ohlédnutí za slavnostním galavečerem v ostravské hale Gong. A že to byl dlouhý den. O půl 10 čekala Koncertní sbor zvuková a prostorová zkouška na Górale Jana Vičara, kteří byli tečkou za celým večerem. Zvukaři odvedli výborou práci, když se jim podařilo vyvážit všechny hlasy, klavír, bubínky i dřívka, to vše v prostoru, který sborovému zpěvu není vůbec přizpůsobený. Svou trpělivostí ukázali, že i podobné velké akce mohou mít lidskou tvář, a spolupráce s nimi i s režisérkou Gabrielou Petrákovou byla na jedničku – děkujeme za to. Odpoledne se pak neslo ve znamená generálky a v 18 hodin moderátoři Lumír Olšovský a Lada Bělašková zahájili slavnostní galavečer, na kterém se sešly uměcké osobnosti nejrůznějšího zaměření. Tříhodinový program měl svižné tempo, k čemuž kromě výborných čísel přispěl i ostrovtip moderátorské dvojice. Na scéně se představili herci a zpěváci Vladimír Polák a Jiří Sedláček, Martin Chodúr, Hana Fialová, Tomáš Savka, Ewa Farna s Davidem Stypkou a řada dalších. Krásným zpestřením bylo taneční číslo sólistů ostravského baletu, kteří se představili s netradičním číslem z představení All that jazz, rock, blues. Večer byl prostě nabitý kulturou všech chutí i barev a posluchačům rádia nebo divákům YouTube jej zprostředkoval Český rozhlas Ostrava. Koncertní sbor se představil nejdřív v závěru první poloviny programu, kdy s rovněž oceněným Davidem Stypkou a Ewou Farnou zazpíval píseň Dobré ráno, milá, která vyhrála kategorii Píseň roku. Následovala druhá půlka, která pro nás byla obzvlášť zajímavá právě kvůli vyhlášení kategorie Hudební těleso roku. Ocenění v této kategorii předával ředitel Mezinárodního hufebního festivalu Leoše Janáčka Jaromír Javůrek, který po rozlepení obálky řekl: "Jsem nesmírně rád, a to myslím vážně, že cenu Jantar v kategorii Hudební těleso roku předám pěveckému sboru Permoník." Když si pak pro ni šli bok po boku naši dva prezidenti, Ivan Šeiner a Petr Kazík, nebylo pochyb, že soška opravdu putuje do sborové učebny. U pultíku se slova ujal pan Šeiner, který nejdřív porotu pochválil za dobrý vkus, a sošku pak symbolicky předal Petru Kazíkovi. Obrovská radost, kterou děvčata z ocenění měla, se pak přetavila v energii, která při Góralech okouzlila celý Gong. Ovace ve stoje a diváci, kteří neopoouštěli sál – podle některých zákulisních zdrojů neodcházeli s potleskem vůbec poprvé v historii haly. Děkujeme za nádherný večer a slibujeme, že v práci rozhodně nepolevíme! Stát vedle všech umělců, kteří ten večer byli oceněni, je pro nás nejen radost, ale i výzva. Záznam večera si můžete prohlédnout na YouTube, článek o galakoncertě si přečtete na portálu kulturního deníku Ostravan.cz. Fotogalerii z večera najdete na facebookových stránkách soutěže a pokud byste se chtěli o Cenách Jantar dozvědět více, můžete navštívit jejich oficiální web. autor: Dominika Škrabalová