Novinky

29.05.2018 Koncertní sbor poletí soutěžit do Tokia!

Dnes jsme dostali čerstvou zprávu. Koncertní sbor se dostal mezi finalisty, kteří v červenci budou soutěžit na Mezinárodní sborové soutěži v Tokiu. Porota vybírala mezi 137 přihlášenými sbory. Koncertní sbor se přihlásil do kategorie tak zvaných mládežnických sborů (Youth choirs) a do kateogorie současné hudby (Contemporary). S příhláškou si porota soutěže vyžádala i nahrávky jednotlivých sborů, ze kterých potom vybírala ty, kteří se utkají ve finálovém kole soutěže v Tokiu. Do kategorie Youth se přitom přihlásilo 34 těles, ze kterých porota vybrala 12 sborů, do kategorie Contemporary dokonce 46 sborů, ze kterých porota vybrala jen 8. Už to, že Koncertní sbor prošel tak přísným sítem, je obrovský úspěch. Už teď se určitě můžete těšit na předodletovou generálku. A my se mezitím pustíme do práce. Sayonara! autor: Dominika Škrabalová

Krajské středisko volného času
Juventus, Karviná

je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Grand Prix 28. 4. v Cieszyně

07.05.2018

Hezkého výsledku se podařilo dosáhnout naším mladým začínajícím karatistům. Je zapotřebí ocenit jejich chuť závodit a vytrvalost, se kterou závody absolvují. Odměnou jsou jim cenná umístění, která získávají. Hezkými výkony v disciplíně kata se prezentovali všichni naši závodnící. Dokladem toho jsou tři cenná umístění. V disciplíně kumite se nejlépe predstavil Matouš Folwarczný, který s přehledem zvítězil ve svých čtyřech utkáních (ve finále dokonce porazil domácího závodníka 10:0 na body!!!). Účastnici závodů v Polsku: sestry Kristýna a Klára Sichovi a Matouš Folwarczný.
Výsledky jsou následující:1. místo v kata jednotlivců mladších žákyň (8. a 7. kyu) a 2. místo v kata týmu Klára Sichová, 2. místo v kata jednotlivců starších žákyň (8. a 7. kyu) a 1. místo v kumite jednotlivkyň, 2. místo v kata týmu Kristýna Sichová, 1. místo v kata jednotlivců mladších žáků (8. a 7. kyu), 1. místo v kumite jednotlivců mladších žáků (8. a 7. kyu) a 2. místo v kata týmu Matouš Folwarczný. Gratulujeme.